Wolverines take part in I ❤️ to Read month
{"slides_column":"2","slides_scroll":"1","dots":"false","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"5000","loop":"true","rtl":"false","speed":"2000","center_mode":"false"}
Dauphin Kings Neepawa Titans Niverville Nighthawks OCN Blizzard Portage Terriers Selkirk Steelers Steinbach Pistons Swan Valley Stampeders Virden Oil Capitals Wayway Wolverines Winkler Flyers Winnipeg Blues Winnipeg Freeze

Waywayseecappo Wolverines School Commitments

2021-22

Lonan Bulger – Hobart and William Smith College (NCAA III)

Kolton Shindle – University of Regina (U Sports)

Caleb Petrie – University of Mary (ACHA)

Eric Krywy – Minot State University (ACHA)

Joey Moffatt – Minot State University (ACHA)

Boston Bird – Trinity Western University (U Sports)

Logan Wotton – Midland University (ACHA)

2020-21

Colby Wolter – Anna Maria College (NCAA III)

Gerrik Ripley – University of Alberta Augustana (ACAC)

Conrad Phillips – Marian University (NCAA III)

Jaymes Knee – Marian University (NCAA III)

Rayman Bassi – Okanagan Lakers (BCIHL)

2019-20

Nick Doyle – Minot State University (ACHA)

Jack Kennedy – University of Nevada-Las Vegas (ACHA)

Anthony Bilka – Marian University (NCAA III)

Kris Bladen – Liberty University (ACHA)

Colin Ahern – University of Wisconsin-Eau Claire (NCAA III)

Matthew Kasowski – Concordia University of Edmonton (ACAC)

2018-19

Isaac Labelle – Trinity Western University (U Sports)

Karstin MacDonald – Portage College (ACAC)

Jake Bestul – University of Wisconsin-River Falls (NCAA III)

Brandon Lawson – Northern Alberta Institute of Technology (ACAC)

Gregg Lee – SUNY-Fredonia (NCAA III)

2016-17

Mackenzie Chalmers – Bryn Athyn College (NCAA III)

Cody Durdle – Northland College (NCAA III)

Layne Anderson – Portage College (ACAC)

2015-16

Greg Harney – Framingham State University (NCAA III)

2014-15

Mitch Wiebe – Neumann University (NCAA III)

Connar Bass – SUNY-Brockport (NCAA III)

Dylan Gedjos – Minot State University (ACHA)

Cody Splichal – Bethel University (NCAA III)

Johl Sweldo – Minot State University (ACHA)

2013-14

Andrew Clark – College of St. Scholastica (NCAA III)

Dylan Nelson – University of Wisconsin-Superior (NCAA III)

J.J. Cruikshank – Gustavus Adolphus College (NCAA III)

Craig Fournier – Minot State University (ACHA)

Cole McCaig – Marian University (NCAA III)

2012-13

Cory Simons – University of Wisconsin-Eau Claire (NCAA III)

David Haaf – Adrian College (NCAA III)

Zane Morin – Portage College (ACAC)

Russell Turner – University of Toronto (U Sports)

Zaine Walker – University of Alberta-Augustana (ACAC)

Kyle Threndyle – Portage College (ACAC)

Brett Pinkerton – Adrian College (NCAA III)

Brett Lafond – Briercrest College and Seminary (ACAC)

2011-12

Pierre Landry – Briercrest College and Seminary (ACAC)

Connor Pennell – Concordia University Wisconsin (NCAA III)

Brett Pinkerton – Adrian College (NCAA III)

Tyler Posch – Keyano College (ACAC)

2010-11

Ryan Benitez – Princeton University (NCAA)

Matt Malenstyn – College of St. Scholastica (NCAA III)

Joe Carney – St. Olaf College (NCAA III)

Josh Daley – Penn State University (ACHA)

Paul Van De Velde – Toronto University (CIS)

Dave Williams – College of St. Scholastica (NCAA III)

2009-10

Mitch Lutz – Briercrest College and Seminary (ACAC)

2008-09

Brendan Bradbury – College of St. Scholastica (NCAA III)

Cody Danychuk – College of St. Scholastica (NCAA III)

Jason Bowles – Manhattanville College (NCAA III)

Paul Marcoux – College of St. Scholastica (NCAA III)

Aman Sindhu – Northland College (NCAA III)

2007-08

Brock Turner – University of Western Ontario (CIS)

Carter Davis – College of St. Scholastica (NCAA III)

Sean Collins – Cornell University (NCAA)

2006-07

Jarvis Ducharme – Portage College (ACAC)

Riley Riddell – University of Wisconsin-River Falls (NCAA III)

2005-06

Tyler Hennessey – Grant MacEwan College (ACAC)

2004-05

Shane Auger – College of St. Scholastica (NCAA III)

Kyle Luschinski – College of St. Scholastica (NCAA III)

A.J. Tucker – College of St. Scholastica (NCAA III)

2003-04

Shane Kochar – Concordia University College of Alberta (ACAC)

2001-02

Robert Hrabec – Dakota College at Bottineau (NJCAA)

Bryce Mawbey – Northern Alberta Institute of Technology (ACAC)

2000-01

Trevor Hawrys – SAIT (ACAC)